riserite
Menu

Pozycjonowanie Płock

Poznaj Płock! Płock to jedno z najstarszych miast w Polsce, usytuowane nad malowniczą Wisłą, w województwie mazowieckim. Charakteryzuje się bogatą historią,…

contact us

  Marketplace

  Od lat z sukcesami pracujemy w branży skalowania e-commerce, budowy i optymalizacji sprzedaży w wielu kanałach internetowych dla stron, sklepów
  czy marek. Od Wyszukiwarek i Platform Marketplace przez Portale Ogłoszeniowe po lokalne wyniki Map Goole, Bing czy Apple.

  Działamy za pomocą organicznych procesów i metod, przez co wszystkie nasze usługi, są kompatybilne z obecnie prowadzonymi kampaniami czy działaniami w Marketplace, optymalizując ich koszty i drastycznie skalując potencjał.

  Tło sekcji case study na stronie usług

  +612%

  wzrostu liczby transakcji

  w rok

  BRANŻA LEGAL & DEVELOPMENT

  eCOMMERCE / SEO

  +1300%

  wzrostu miesięcznego

  ruchu organicznego

  BRANŻA HEALTH & WELLNES

  SEO

  +101%

  wzrostu ruchu organicznego

  w pół roku

  WYPOSAŻENIE HOME & DESIGN

  Google Ads / SEO

  +352%

  wzrostu miesięcznego

  ruchu organicznego

  BRANŻA BEAUTY

  eCOMMERCE

  Skontaktuj się z nami. Uzyskaj 20 minut bezpłatnych konsultacji strategicznych, na podstawie których przygotujemy ofertę.

  Contact us

  Współpraca w zakresie działań związanych z digital marketingiem i szeroko rozumianym obszarem SEO była dla nas wyjątkowym doświadczeniem, które ustanowiło standard, jaki chcielibyśmy spotkać w każdej kolejnej współpracy z zewnętrznymi dostawcami usług. Mimo że team z Krakowa nie był pierwszym, z którym nawiązaliśmy współpracę w dziedzinie osiągów SEO, to na pewno był pierwszym, który udowodnił nam, że SEO to o wiele więcej niż tylko sztucznie nadmuchane teksty.

  Ela

  Co-Founder / Head of Operations

  Podczas współpracy agencja była otwarta zarówno na sposób współpracy jak i formę komunikacji. Ceniłam sobie ich elastyczność i dopasowanie do klienta. Ich doradztwo w zakresie działań po stronie właściciela witryny było jasne, konkretne i wykraczało poza standardowe sugestie agencji SEO. Ogromnym ułatwieniem dla mnie była znajomośc branzy ze strony agencji. Dostarczone artykuły były poprawne merytorycznie oraz językowo.

  Monika

  Head of PR

  Doceniamy przede wszystkim realny profesjonalizm i znajomość dziedziny pozycjonowania oraz optymalizacji stron. Dzialania firmy są transparentne i wzbudzają pełne zaufanie. Swoboda z jaką zespół porusza się w obszarze pozycjonowania stron internetowych pozwalała nam prognozować dobre efekty, które w ciągu kilku zaledwie miesięcy zostały potwierdzone wymiernymi wynikami.

  Jacek

  Owner

  Działania agencji opierają się o kilka kompleksowych projektów oraz doradztwo w zakresie kampanii Google oraz Social Media. Sposób prowadzenia kampanii, pomysłowość, indywidualne podejście, efekty działania, raportowanie, dobry kontakt, chęć pracowników agencji do dzielenia się wiedzą jak i pomoc jaka od nich uzyskujemy pozwalają nam określić firmę jako partnera godnego polecenia.

  Andrzej

  Managing Director

  Wspaniała, rzetelna i zaangażowana obsługa z nieszablonowym podejściem do budowania zasięgów organicznych. Bez korporacyjnej nowomowy i owijania w bawełnę. Polecam RR jako agencję prowadzoną przez praktyków w wielu dziedzinach, kanałach i wyszukiwarkach nastawionych na wyniki – nie agencyjnych teoretyków.

  Michał

  Head of marketing

  Polecam tą firmę jako rzetelnego i profesjonalnego dostawcę usług SEO. W okresie współpracy kilkakrotnie zwiększył się ruch w naszym sklepie internetowym. Oprócz standardowych usług otrzymaliśmy od firmy wiele wsparcia w postaci analiz, konsultacji, i doradztwa co przyczyniło się do rozwoju naszej strony.

  Krzysztof

  Coordinator

  Od startu współpracy nasza widoczność w Google znacznie się poprawiła mimo stosunkowo krótkiego okresu. Ze współpracy jesteśmy bardzo zadowoleni, pracownicy są bardzo kompetentni i zawsze na 100% zaangażowani.

  Grzegorz

  IT & E-Commerce Coordinator

  Home & Design RTV & AGD Industry & Office Automotive Beauty Fashion Sport & Outdoor Health & Service New Tech Legal & Development Other industries
  Logotypy zaufanych marek z branży home&design
  Logotypy marek, które zaufały firmie riserite z branży rtv-agd
  Logotypy marek, które zaufały firmie riserite z branży industry
  Logotypy marek, które zaufały firmie riserite z branży automotive
  Logotypy marek, które zaufały firmie riserite z branży beauty
  Logotypy marek, które zaufały firmie riserite z branży fashion
  Logotypy marek, które zaufały firmie riserite z branży sport
  Logotypy marek, które zaufały firmie riserite z branży health
  Logotypy marek, które zaufały firmie riserite z branży new tech
  Logotypy marek, które zaufały firmie riserite z branży legal
  Logotypy marek, które zaufały firmie riserite innych branż

  CO ZYSKASZ, PODEJMUJĄC Z NAMI WSPÓŁPRACĘ?

  DOŚWIADCZENIE I OSZCZĘDNOŚĆ CZASU

  Pracujemy w sprzedaży internetowej, SEO, Marketplace, strategii, generowaniu ruchu i growth hackingu od 2008r. Przeprowadziliśmy dziesiątki tysięcy audytów widoczności i potencjału, przeprowadziliśmy setki konsultacji, pracowaliśmy i pracujemy z setkami klientów. Poznaliśmy specyfikę prawdopodobnie wszystkich istniejących na rynku branż. Budowaliśmy kompletne strategie cyfryzacji jak i strategie online dla dziesiątek sklepów, stron, czy marek w wielu krajach i dziesiątkach języków. Wychowaliśmy dziesiątki specjalistów w branży SEO, SEM, e-commerce czy Marketplace. Wiemy, że rozwlekanie projektów, które mogą zostać wykonane szybko, prowadzi wyłącznie do strat, frustracji, opóźnień i utracenia tempa rozwoju. Jeśli płacisz komuś przez 12msc za coś, co my możemy zrobić w 2-3 miesiące, po co tracić 9-10msc? Czy nie lepiej rozwinąc się w tym samym czasie 4-5x szybciej?

  AKTYWNA, ZWINNA REALIZACJA + RAPORTOWANIE I ROZLICZENIE AGILE

  Jako jedyni na rynku, prowadzimy w pełni transparentne projekty od planowania, przez realizację po raportowanie. Szanujemy swój czas i nie poświęcamy Go na wzajemne „głaskanie się” – poświęcamy go na skuteczną pracę. Jako jedyni prowadzimy projekty i usługi w metodykach full Agile i Scrum, autorsko dostosowanych do potrzeb i specyfiki naszej branży. Raportujemy online i ciągle, swoją pracę w oparciu o stale rosnącą bazę ponad 700 różnych zadań określonych co do 15 minut realizacji. Płacisz ZAWSZE, TYLKO za wykonaną pracę, wdrożone narzędzia, skrypty, licencje, linki itd. mając je przedstawione w 100% transparentnie. Możesz wybrać jeden z dwóch modeli rozliczenia – Agile (kwoty zmienne, rozliczane miesięcznie – malejące) lub FIX (stała zryczałtowana kwota miesięczna).

  POTENCJAŁ PRAKTYKÓW - NIE AGENCYJNYCH TEORETYKÓW

  Praktycznie jest nie tracić czasu. Jeśli na czymś się nie znamy, mówimy to wprost, delegujemy do najlepszych w swoich dziedzinach i spinamy całość spójną strategię. To strategia, budująca synergię w kanałach daje wyniki. Korzystając z 1 kanału, porzucasz przeważnie ponad 95% potencjału. Jeśli sprzedajesz w jednym kraju, w jednym kanale czy na jednej platformie i korzystasz z usług marketingowych, to super! Dostosujemy się zakresem tak, by nie kolidować, ale wzmacniać inne, niezadbane na dzisiaj fronty. Zadbamy o synergię. Pomożemy Ci w sposób kompleksowy sprzedawać szerzej, więcej i przede wszystkim skuteczniej tam, gdzie dzisiaj Twoja konkurencja nie sięga nawet myślami. Międzynarodowo, bez dużych zmian organizacyjnych, bezboleśnie. Realizujemy sprzedaż w 11 językach, 4 wyszukiwarkach i systemach map, ponad 15 marketplace ponad 40 krajach. Pomagamy w budowaniu sprzedaży lokalnej i międzynarodowej, automatyzacji, procesach organizacyjnych, optymalizacji, logistyce, obsłudze klienta czy obsłudze zwrotów.

  KLAROWNE I MĄDRE CELE + KRÓTKIE, NIEOKGRANICZAJĄCE UMOWY

  Nie ma niemożliwych celów, jeśli mamy zaplanowane i uzgodnione trzy kluczowe elementy – policzalny i realny cel, budżet realizacyjny pozwalający go osiągnąć i czas w jakim możemy to zrobić. Te trzy elementy to 2/3 sukcesu, ponieważ pozwalają zaplanować realnie niezbędną do osiągnięcia celu realizację zarówno czasowo jak i budżetowo. Na podstawie analityki, doświadczenia i wiedzy zdobywanej latami określamy co, za ile i jak szybko powinniśmy wdrożyć, by osiągnąć cel. Wyznając zasadę „lepsza gorzka prawda, niż słodkie kłamstwo”, jeśli wiemy, że projekt nie ma szans, lub założenia i plany są technicznie nieuzasadnione, mówimy o tym wprost. W modelu Agile, oferujemy umowy na czas nieokreślony, więc zawsze możesz z nas zrezygnować.

  ZROZUMIENIE I SZCZEROŚĆ

  Do 2024r. osiągnęliśmy ponad 250 000 000 mln euro przychodu wygenerowanych naszymi działaniami, wiedzą i doświadczeniem dla klientów i marek własnych budowanych od zera. Wiemy i rozumiemy z jakimi wyzwaniami mierzą się marki na każdym etapie rozwoju – od startu sprzedaży, przez mniej czy bardziej dynamiczny rozwój, poszukiwanie inwestorów po skalowanie międzynarodowe, outsourcing produkcji czy usług po sprzedaż całej marki. Daje nam to szczególne, niespotykane gdziekolwiek indziej, praktyczne doświadczenie i zrozumienie, ponieważ w kazdym z tych etapów byliśmy. Nie „czarujemy”, nie obiecujemy, stąpamy twardo po ziemi zachowując zdrowy optymizm. Wiemy, że nie zawsze się układa bo idąc na szczyt, nie będzie lekko – w końcu idziemy pod górę. Rozumiemy problemy „samotności przedsiębiorcy. Po wzlotach wiemy by nie świętować zbyt szybko, po upadkach wiemy jak się podnosić.

  Kraków
  13:05,
  temperature icon 11°
  Berlin
  13:05,
  temperature icon 6°
  Nowy Jork
  07:05,
  temperature icon 8°
  Pekin
  19:05,
  temperature icon 17°
  Dubai
  15:05,
  temperature icon 30°
  Stambuł
  14:05,
  temperature icon 13°

  Contact Us

   Poznaj Płock!

   Płock to jedno z najstarszych miast w Polsce, usytuowane nad malowniczą Wisłą, w województwie mazowieckim. Charakteryzuje się bogatą historią, której ślady można podziwiać przechadzając się po starówce czy odwiedzając liczne muzea. Miasto pełne jest zabytków, które świadczą o jego znaczeniu w przeszłości. Katedra płocka, zabytkowe kamienice, średniowieczne mury obronne – to tylko niektóre z atrakcji, które przyciągają turystów. Ale Płock to nie tylko historia. To również miasto nowoczesne, dynamicznie rozwijające się, z bogatą ofertą kulturalną i rozrywkową. Płockie teatry, kina, galerie sztuki oraz festiwale muzyczne gromadzą wielbicieli kultury z całego kraju. Dzięki położeniu nad rzeką, miasto oferuje także wiele atrakcji związanych z aktywnym wypoczynkiem, takich jak spływy kajakowe czy wycieczki statkiem po Wiśle. W Płocku nie można się nudzić – każdy, niezależnie od wieku czy zainteresowań, znajdzie tu coś dla siebie. O tym mieście można by mówić godzinami, ale najlepiej przekonać się o jego urokach na własne oczy.

   Zabytki i atrakcje turystyczne Płocka

   W Płocku, na każdym kroku można natknąć się na ślady przeszłości. Zamek Królewski, wzniesiony w średniowieczu, stanowi jedno z najważniejszych miejsc w mieście. Jego mury były świadkami wielu ważnych wydarzeń w historii Polski. Kolejnym punktem obowiązkowym dla każdego turysty jest katedra św. Wawrzyńca, która zachwyca swoją monumentalnością i bogactwem detali architektonicznych. Spacerując po starówce, warto również zwrócić uwagę na zabytkowe kamienice, które kryją w sobie wiele tajemnic i opowieści. Dla miłośników przyrody idealnym miejscem będzie Ogród Botaniczny, gdzie można podziwiać różnorodność flory z różnych zakątków świata. A jeśli ktoś chce poczuć dreszcz emocji, niech odwiedzi Muzeum Mazowieckie, gdzie prezentowane są nie tylko eksponaty związane z historią regionu, ale również interaktywne wystawy dla najmłodszych.

   Z nami będziesz w dobrym towarzystwie

   Więcej

   Kultura i wydarzenia w Płocku

   Miasto żyje kulturą przez cały rok. Festiwal Muzyki Dawnej, Płockie Spotkania Teatralne czy Międzynarodowy Festiwal Filmowy to tylko niektóre z wydarzeń, które przyciągają do Płocka tłumy. Teatry, kina i kluby muzyczne gwarantują szeroką ofertę dla miłośników różnych form rozrywki. Warto też odwiedzić lokalne galerie sztuki, w których można podziwiać prace młodych artystów oraz uczestniczyć w warsztatach i spotkaniach z twórcami. Dla tych, którzy chcą spędzić czas w sposób bardziej aktywny, Płock oferuje liczne trasy rowerowe, ścieżki do biegania czy baseny. Warto również zwrócić uwagę na liczne festyny i jarmarki, które odbywają się w mieście w ciągu roku, a które stanowią doskonałą okazję do poznania lokalnych tradycji i smaków. Kulturalna mozaika Płocka uzupełniana jest przez liczne kluby muzyczne, które oferują mieszkańcom i gościom różnorodne gatunki muzyczne od jazzu po rock.

   Gospodarka i przedsiębiorczość w Płocku

   Płock to ważny ośrodek gospodarczy w regionie, który od lat przyciąga inwestorów z różnych sektorów gospodarki. W mieście działają liczne firmy, zarówno te o zasięgu międzynarodowym, jak i lokalne przedsiębiorstwa. Wielkim atutem Płocka jest jego lokalizacja – doskonałe połączenie komunikacyjne z Warszawą oraz innymi dużymi miastami w Polsce sprawia, że miasto jest atrakcyjne dla biznesu. Wielkie znaczenie dla gospodarki miasta ma przemysł petrochemiczny – działa tu jedna z największych rafinerii w Polsce. Ale Płock to nie tylko przemysł. Miasto stawia również na rozwój sektora usług, turystyki oraz nowych technologii. Działa tu wiele instytucji wspierających przedsiębiorczość, takich jak parki technologiczne czy inkubatory przedsiębiorczości. Władze miasta dbają o to, aby stworzyć sprzyjające warunki dla biznesu, oferując różnego rodzaju ulgi i zachęty dla inwestorów. W Płocku działają również liczne szkoły wyższe i centra badawcze, które współpracują z lokalnym biznesem, przyczyniając się do rozwoju innowacji i nowych technologii w regionie. Wszystko to sprawia, że Płock jest miastem atrakcyjnym dla przedsiębiorców i inwestorów z różnych branż.

   Prowadzisz e-commerce, lokalną lub ogólnopolską firmę?
   Zobacz nasze realizacje, skontaktuj się z nami i poznaj nasze SEMO, o którym nawet nie słyszałeś.

   Tło sekcji case study na stronie usług

   +612%

   wzrostu liczby transakcji

   w rok

   BRANŻA LEGAL & DEVELOPMENT

   eCOMMERCE / SEO

   +1300%

   wzrostu miesięcznego

   ruchu organicznego

   BRANŻA HEALTH & WELLNES

   SEO

   +101%

   wzrostu ruchu organicznego

   w pół roku

   WYPOSAŻENIE HOME & DESIGN

   Google Ads / SEO

   +352%

   wzrostu miesięcznego

   ruchu organicznego

   BRANŻA BEAUTY

   eCOMMERCE

   Napis case study
   Więcej

   Pozycjonowanie Płock – klucz do sukcesu w sieci

   W dzisiejszych czasach internet stał się głównym medium, przez które firmy docierają do potencjalnych klientów. Płock, podobnie jak wiele innych miast, rozpoznał znaczenie widoczności w sieci. Pozycjonowanie, jako jedna z technik marketingu internetowego, odgrywa kluczową rolę w procesie zwiększania tej widoczności. Dzięki odpowiedniej strategii SEO, lokalne firmy mogą konkurować na rynku z dużymi korporacjami. Zastosowanie odpowiednich słów kluczowych, optymalizacja treści oraz techniczne aspekty strony to podstawy dobrego pozycjonowania. Kiedy Twoja firma jest widoczna w sieci, zwiększa się szansa na pozyskanie nowych klientów. To z kolei przekłada się na wyższe zyski i rozwój przedsiębiorstwa. Nie można jednak zapominać, że SEO to proces długotrwały. Wymaga cierpliwości, ale przede wszystkim wiedzy i doświadczenia. Dlatego też wiele firm decyduje się na współpracę z zewnętrznymi agencjami. Płock ma wiele do zaoferowania w zakresie pozycjonowania, więc warto rozważyć skorzystanie z tych usług. Lokalne firmy, dzięki skutecznemu pozycjonowaniu, mogą osiągnąć sukces na rynku internetowym.

   Agencja SEO Płock – dlaczego warto wybrać profesjonalistów?

   Decydując się na promocję swojego biznesu w internecie, warto rozważyć współpracę z agencją SEO. Płock posiada wiele firm specjalizujących się w tej dziedzinie. Wybór profesjonalistów ma wiele zalet. Przede wszystkim gwarantuje to dostęp do najnowszej wiedzy i narzędzi z dziedziny pozycjonowania. Agencje dysponują też zespołem specjalistów, którzy potrafią dostosować strategię do indywidualnych potrzeb klienta. Dodatkowo, korzystając z usług agencji, można liczyć na stałą optymalizację oraz monitoring efektów działań. Profesjonalne agencje SEO w Płocku oferują również kompleksowe usługi, łącząc pozycjonowanie z innymi formami reklamy w sieci. Dzięki temu można osiągnąć lepsze efekty w krótszym czasie. Ważne jest jednak, by dokładnie przeanalizować oferty różnych firm i wybrać tę, która najlepiej odpowiada naszym potrzebom. Pamiętajmy, że skuteczne pozycjonowanie to inwestycja na przyszłość, która przyniesie nam wymierne korzyści.

   Optymalizujemy i pozycjonujemy w Wyszukiwarkach i Marketplace

   Gwarantujemy, że nie widziałeś nigdy podobnej usługi

   Sprawdź jak działa najbardziej kompleksowa i zoptymalizowana kosztowo, nasza autorska, organiczna metodyka promowania stron i sklepów w internecie. Wielokanałowo, w wynikach lokalnych lub globalnych, w jednym lub w wielu językach i krajach.

   Budujemy widoczność, ruch i sprzedaż i jednocześnie z kilku wyszukiwarek i nawet kilkunastu kanałów Marketplace.

   Umów się na 20 min bezpłatnych konsultacji
   Optymalizacja i pozycjonowanie w Wyszukiwarkach i Marketplace

   Pozycjonowanie stron www Płock – zwiększanie widoczności Twojego biznesu

   Strona internetowa to wizytówka każdej firmy. Jednak sama obecność w sieci to za mało. Kluczem do sukcesu jest jej widoczność. Dzięki skutecznemu pozycjonowaniu stron www, Twoja firma stanie się bardziej rozpoznawalna dla potencjalnych klientów w Płocku. Wyższe miejsce w wynikach wyszukiwania to większa liczba odwiedzin i potencjalnych konwersji. Ważne jest, aby nie tylko skupiać się na słowach kluczowych, ale także dbać o jakość treści na stronie. Współczesne algorytmy wyszukiwarek, takie jak Google, przywiązują dużą wagę do wartości dodanej dla użytkownika. Warto też pamiętać o technicznej stronie rzeczy. Optymalizacja strony pod względem szybkości ładowania, responsywności czy struktury linków to podstawy, które trzeba mieć na uwadze. Płockie firmy coraz częściej rozumieją, że inwestycja w pozycjonowanie to krok w stronę zwiększenia swojej konkurencyjności na rynku.

   Skuteczne pozycjonowanie Płock – jakie są tajniki efektywnego SEO?

   SEO to nie tylko słowa kluczowe i linki zwrotne. To całościowa strategia, której celem jest poprawa widoczności strony w wyszukiwarkach. Jednym z elementów skutecznego pozycjonowania jest analiza konkurencji. Obserwując działania konkurentów, można wypracować skuteczne metody promocji swojego biznesu. Ważna jest także optymalizacja treści. Unikalne i wartościowe teksty przyciągają uwagę czytelników oraz są lepiej oceniane przez algorytmy wyszukiwarek. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na aspekty techniczne strony, takie jak czas ładowania czy adaptacyjność do różnych urządzeń. W Płocku wiele firm oferuje skuteczne pozycjonowanie oparte na tych właśnie elementach. Wykorzystując lokalne zasoby i wiedzę specjalistów, można osiągnąć znaczące efekty w promocji swojej firmy w internecie.

   Skontaktuj się z nami. Uzyskaj
   20 minut bezpłatnych konsultacji
   strategicznych, na podstawie których przygotowujemy ofertę.
   .

   Kontakt

   Tanie pozycjonowanie Płock vs. profesjonalne usługi – co wybrać?

   Każdy przedsiębiorca chce, aby jego inwestycje przynosiły wymierne korzyści. Dlatego często pojawia się dylemat: wybrać tanie pozycjonowanie czy zdecydować się na profesjonalne usługi? Choć niższa cena może być kusząca, warto pamiętać, że jakość ma swoją cenę. Profesjonalne usługi gwarantują indywidualne podejście, stały monitoring efektów oraz dostosowywanie strategii do zmieniających się warunków rynkowych. Z kolei tanie pozycjonowanie może być bardziej standardowe i nie uwzględniać specyfiki Twojego biznesu. Płockie agencje SEO często oferują różnorodne pakiety usług, dzięki czemu każdy przedsiębiorca może dopasować ofertę do swojego budżetu. Jednak niezależnie od wyboru, ważne jest, by pamiętać o celu – zwiększenie widoczności strony i przyciągnięcie nowych klientów. Wybierając odpowiednią ofertę, warto zwrócić uwagę na doświadczenie firmy, opinie innych klientów oraz zakres oferowanych usług.

   Pozycjonowanie i optymalizacja Płock – jak te elementy współgrają ze sobą?

   Pozycjonowanie i optymalizacja to dwa kluczowe elementy skutecznej promocji strony w internecie. Chociaż często używane wymiennie, te dwa pojęcia odnoszą się do różnych aspektów SEO. Pozycjonowanie koncentruje się na zwiększeniu widoczności strony w wynikach wyszukiwania, podczas gdy optymalizacja dotyczy poprawy jej funkcjonowania. Obejmuje to zarówno aspekty techniczne, takie jak szybkość ładowania czy responsywność, jak i treściowe – jakość i unikalność tekstów. W Płocku wiele firm specjalizuje się w tych obszarach, oferując kompleksowe usługi pozycjonowania i optymalizacji. Ważne jest, aby pamiętać, że te dwa elementy są nierozerwalnie ze sobą związane. Skuteczna optymalizacja strony przekłada się na lepsze wyniki w pozycjonowaniu, a tym samym na większą widoczność w sieci.

   CO ZYSKASZ, PODEJMUJĄC Z NAMI WSPÓŁPRACĘ?

   DOŚWIADCZENIE I OSZCZĘDNOŚĆ CZASU

   Pracujemy w sprzedaży internetowej, SEO, Marketplace, strategii, generowaniu ruchu i growth hackingu od 2008r. Przeprowadziliśmy dziesiątki tysięcy audytów widoczności i potencjału, przeprowadziliśmy setki konsultacji, pracowaliśmy i pracujemy z setkami klientów. Poznaliśmy specyfikę prawdopodobnie wszystkich istniejących na rynku branż. Budowaliśmy kompletne strategie cyfryzacji jak i strategie online dla dziesiątek sklepów, stron, czy marek w wielu krajach i dziesiątkach języków. Wychowaliśmy dziesiątki specjalistów w branży SEO, SEM, e-commerce czy Marketplace. Wiemy, że rozwlekanie projektów, które mogą zostać wykonane szybko, prowadzi wyłącznie do strat, frustracji, opóźnień i utracenia tempa rozwoju. Jeśli płacisz komuś przez 12msc za coś, co my możemy zrobić w 2-3 miesiące, po co tracić 9-10msc? Czy nie lepiej rozwinąc się w tym samym czasie 4-5x szybciej?

   AKTYWNA, ZWINNA REALIZACJA + RAPORTOWANIE I ROZLICZENIE AGILE

   Jako jedyni na rynku, prowadzimy w pełni transparentne projekty od planowania, przez realizację po raportowanie. Szanujemy swój czas i nie poświęcamy Go na wzajemne „głaskanie się” – poświęcamy go na skuteczną pracę. Jako jedyni prowadzimy projekty i usługi w metodykach full Agile i Scrum, autorsko dostosowanych do potrzeb i specyfiki naszej branży. Raportujemy online i ciągle, swoją pracę w oparciu o stale rosnącą bazę ponad 700 różnych zadań określonych co do 15 minut realizacji. Płacisz ZAWSZE, TYLKO za wykonaną pracę, wdrożone narzędzia, skrypty, licencje, linki itd. mając je przedstawione w 100% transparentnie. Możesz wybrać jeden z dwóch modeli rozliczenia – Agile (kwoty zmienne, rozliczane miesięcznie – malejące) lub FIX (stała zryczałtowana kwota miesięczna).

   POTENCJAŁ PRAKTYKÓW - NIE AGENCYJNYCH TEORETYKÓW

   Praktycznie jest nie tracić czasu. Jeśli na czymś się nie znamy, mówimy to wprost, delegujemy do najlepszych w swoich dziedzinach i spinamy całość spójną strategię. To strategia, budująca synergię w kanałach daje wyniki. Korzystając z 1 kanału, porzucasz przeważnie ponad 95% potencjału. Jeśli sprzedajesz w jednym kraju, w jednym kanale czy na jednej platformie i korzystasz z usług marketingowych, to super! Dostosujemy się zakresem tak, by nie kolidować, ale wzmacniać inne, niezadbane na dzisiaj fronty. Zadbamy o synergię. Pomożemy Ci w sposób kompleksowy sprzedawać szerzej, więcej i przede wszystkim skuteczniej tam, gdzie dzisiaj Twoja konkurencja nie sięga nawet myślami. Międzynarodowo, bez dużych zmian organizacyjnych, bezboleśnie. Realizujemy sprzedaż w 11 językach, 4 wyszukiwarkach i systemach map, ponad 15 marketplace ponad 40 krajach. Pomagamy w budowaniu sprzedaży lokalnej i międzynarodowej, automatyzacji, procesach organizacyjnych, optymalizacji, logistyce, obsłudze klienta czy obsłudze zwrotów.

   KLAROWNE I MĄDRE CELE + KRÓTKIE, NIEOKGRANICZAJĄCE UMOWY

   Nie ma niemożliwych celów, jeśli mamy zaplanowane i uzgodnione trzy kluczowe elementy – policzalny i realny cel, budżet realizacyjny pozwalający go osiągnąć i czas w jakim możemy to zrobić. Te trzy elementy to 2/3 sukcesu, ponieważ pozwalają zaplanować realnie niezbędną do osiągnięcia celu realizację zarówno czasowo jak i budżetowo. Na podstawie analityki, doświadczenia i wiedzy zdobywanej latami określamy co, za ile i jak szybko powinniśmy wdrożyć, by osiągnąć cel. Wyznając zasadę „lepsza gorzka prawda, niż słodkie kłamstwo”, jeśli wiemy, że projekt nie ma szans, lub założenia i plany są technicznie nieuzasadnione, mówimy o tym wprost. W modelu Agile, oferujemy umowy na czas nieokreślony, więc zawsze możesz z nas zrezygnować.

   ZROZUMIENIE I SZCZEROŚĆ

   Do 2024r. osiągnęliśmy ponad 250 000 000 mln euro przychodu wygenerowanych naszymi działaniami, wiedzą i doświadczeniem dla klientów i marek własnych budowanych od zera. Wiemy i rozumiemy z jakimi wyzwaniami mierzą się marki na każdym etapie rozwoju – od startu sprzedaży, przez mniej czy bardziej dynamiczny rozwój, poszukiwanie inwestorów po skalowanie międzynarodowe, outsourcing produkcji czy usług po sprzedaż całej marki. Daje nam to szczególne, niespotykane gdziekolwiek indziej, praktyczne doświadczenie i zrozumienie, ponieważ w kazdym z tych etapów byliśmy. Nie „czarujemy”, nie obiecujemy, stąpamy twardo po ziemi zachowując zdrowy optymizm. Wiemy, że nie zawsze się układa bo idąc na szczyt, nie będzie lekko – w końcu idziemy pod górę. Rozumiemy problemy „samotności przedsiębiorcy. Po wzlotach wiemy by nie świętować zbyt szybko, po upadkach wiemy jak się podnosić.

   Pozycjonowanie w Google Płock – jakie korzyści przynosi widoczność w największej wyszukiwarce?

   Google to najpopularniejsza wyszukiwarka na świecie. Dlatego widoczność w jej wynikach to klucz do sukcesu dla wielu firm. Pozycjonowanie w Google przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim zwiększa ruch na stronie, co przekłada się na większą liczbę potencjalnych klientów. Ponadto, wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania buduje zaufanie wśród użytkowników. Ludzie często uważają, że firmy znajdujące się na czołowych pozycjach są bardziej wiarygodne i profesjonalne. W Płocku wiele przedsiębiorstw zdaje sobie sprawę z tych korzyści i decyduje się na inwestycję w pozycjonowanie w Google. Dzięki temu mają szansę osiągnąć lepsze wyniki biznesowe i zyskać przewagę nad konkurencją.

   Pozycjonowanie stron cennik Płock – na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty?

   Koszt pozycjonowania strony to jedno z głównych kryteriów wyboru dla wielu przedsiębiorców. Jednak wybierając ofertę opartą tylko na cenie, można przeoczyć wiele innych ważnych aspektów. Przy analizie cennika warto zwrócić uwagę na zakres oferowanych usług. Czy agencja oferuje tylko standardowe pozycjonowanie, czy też dodatkowe usługi, takie jak content marketing czy optymalizacja techniczna? Ponadto warto zwrócić uwagę na doświadczenie firmy i opinie innych klientów. Niska cena nie zawsze gwarantuje wysoką jakość usług. Płockie firmy specjalizujące się w pozycjonowaniu często oferują różnorodne pakiety, dzięki czemu każdy przedsiębiorca może znaleźć ofertę dopasowaną do swoich potrzeb i możliwości finansowych.

   Szukasz skutecznej agencji?

   Wybierz rozliczenie Agile. Płać tylko za wykonaną i zaraportowaną pracę!

   Umów mnie

   Na 20 minut bezpłatnych konsultacji

   Przykładowy budżet na okres 6 miesięcy

   Google + Bing Maps 3000pln/700euro
   SXO Strona Lokalna 7000pln/2300euro
   SXO Strona Ogólnokrajowa 11 000 pln / 3 100 euro
   SXO Strona Międzynarodowa 14 000 pln / 3 800 euro
   SXO Sklep ogólnokrajowy 17000pln/4000euro
   SXO Sklep międzynarodowy 22000pln/5200euro
   SEMO lokalne 25000pln/5800euro
   SEMO międzynarodowe 32000pln/7500euro

   ROZLICZE DZIAŁA W MODELU:

   AGILE

   ?

   Wyłącznie za zużyty materiał i czas w danym miesiącu, z określonym, maksymalnym budżetem na okres planowanego czasu współpracy 3, 6, 12, 24 msc. Umowa na czas nieokreślony. Koszt miesięczny malejący.

   lub

   NAPRAWIONO

   ?

   Stała kwota miesięczna, zryczałtowana w formie podzielenia na ilość miesiący całkowitego budżetu projektu. Umowa na czas określony minimalnie 3 msc. Koszt miesięczny stały.

   *Budżet ustalany jest zawsze indywidualnie zgodnie z celem, możliwościami klienta, oraz zapotrzebowaniem markii na dany typ usługi jak i minimalny czas jej trwania.

   * SEMO to działanie wielokanałowe i wielojęzykowe, uwzględniające minimalnie 2 wyszukiwarki i 1 portal lokalny lub 1 kanał marketplace. Wyniki sprzedażowe mogą być budowane jednocześnie w wyszukiwarkach, portalach lokalnych i/lub marketplace w wielu językach i krajach.

   Firma marketingowa Płock – kompleksowe rozwiązania dla Twojego biznesu

   Pozycjonowanie to tylko jeden z elementów skutecznej promocji w internecie. Coraz więcej firm zdaje sobie sprawę z tego, że potrzebują kompleksowej strategii marketingowej, aby osiągnąć sukces. Dlatego warto rozważyć współpracę z firmą marketingową, która oferuje szeroki zakres usług. Od pozycjonowania, przez content marketing, aż po reklamę w mediach społecznościowych – profesjonalna firma marketingowa zapewni wsparcie na każdym etapie promocji Twojego biznesu. W Płocku wiele takich firm oferuje swoje usługi, dzięki czemu przedsiębiorcy mają dostęp do najnowszych trendów i narzędzi marketingowych. Wybierając odpowiednią agencję, warto zwrócić uwagę na jej doświadczenie, zakres oferowanych usług oraz opinie innych klientów. Tylko wtedy można być pewnym, że nasz biznes będzie się rozwijał w odpowiednim kierunku. Wsparcie profesjonalnej firmy marketingowej to inwestycja, która często przynosi wielokrotny zwrot. Dzięki odpowiedniej strategii oraz wykorzystaniu narzędzi dostosowanych do specyfiki branży, możliwe jest osiągnięcie znaczącej przewagi konkurencyjnej. Ponadto, nowoczesne metody promocji umożliwiają skuteczne docieranie do precyzyjnie wyselekcjonowanych grup odbiorców, co przekłada się na wyższą efektywność działań marketingowych.

   Digital marketing w Płocku – nowoczesne strategie dla Twojego biznesu.

   W dobie cyfryzacji każda firma powinna dostosować swoje działania marketingowe do potrzeb cyfrowych konsumentów. Płock, choć nie jest największym miastem w Polsce, również podąża za tym trendem. Lokalne przedsiębiorstwa coraz częściej inwestują w narzędzia takie jak reklama w mediach społecznościowych, e-mail marketing czy marketing treści. Nie można jednak zapomnieć o pozycjonowaniu, które jest kluczem do sukcesu w sieci. Wykorzystanie nowoczesnych strategii digital marketingu może znacząco zwiększyć widoczność firmy online, przyciągnąć nowych klientów i zwiększyć sprzedaż. Niezależnie od branży, w której działasz, warto rozważyć wsparcie specjalistów z Płocka, którzy pomogą dostosować Twoją strategię do lokalnego rynku. Wykorzystanie technologii takich jak sztuczna inteligencja w strategiach marketingowych staje się coraz bardziej popularne w Płocku. Dzięki precyzyjnemu targetowaniu, kampanie reklamowe osiągają lepsze rezultaty i wyższy zwrot z inwestycji. Lokalne agencje oferują również usługi analityki, które pozwalają dokładniej mierzyć efektywność działań.

   Nasz cel

   To coś więcej niż zwykle działania

   Przez tworzenie zupełnie nowych i innowacyjnych usług i wielokanałowe działania organiczne gwarantujące nieproporcjonalnie wysoki potencjał do klasycznych usług SEO, oraz doskonalenie metod i procesów, chcemy stawać się coraz bardziej kompletnym, przystępnym cenowo i globalnym partnerem w dziedzinie SEMO.

   Nasza misja

   Wspierać marki lokalne w drodze do bycia markami ogólnokrajowymi lub globalnymi,

   sprzedającymi przy wsparciu AI w sposób zautomatyzowany i niemal bezobsługowy w wielu krajach, kanałach i językach z największym możliwym zyskiem.

   E-commerce w Płocku – jak skutecznie wypromować sklep internetowy?

   Pandemia COVID-19 przyspieszyła rozwój rynku e-commerce na całym świecie. Wielu przedsiębiorców z Płocka postanowiło przenieść swój biznes do sieci lub rozszerzyć działalność o sprzedaż online. Kluczem do sukcesu w e-commerce jest jednak nie tylko atrakcyjna oferta, ale także skuteczna promocja. Obejmuje to działania z zakresu SEO, reklamy płatnej w Google czy Facebooku, a także budowanie zaangażowanej społeczności wokół marki. Warto również inwestować w content marketing, który buduje zaufanie klientów i pozwala na wyróżnienie się wśród konkurencji. Dobrze zaprojektowana i zoptymalizowana strona sklepu to podstawa, ale dopiero kompleksowe działania marketingowe przynoszą oczekiwane rezultaty. Dodatkowo, lojalność klienta w branży e-commerce staje się kluczem do długoterminowego sukcesu. Programy lojalnościowe, opinie klientów oraz personalizacja oferty to narzędzia, które przyciągają klienta i zachęcają do ponownych zakupów. W Płocku rośnie liczba szkoleń dedykowanych e-sprzedaży, co świadczy o znaczeniu tego kanału w lokalnym biznesie.

   Analiza konkurencji w Płocku – dlaczego jest tak ważna w procesie SEO?

   Rynek online jest bardzo konkurencyjny, niezależnie od lokalizacji czy branży. W Płocku wiele firm stara się wyróżnić w wynikach wyszukiwania, dlatego analiza konkurencji jest niezwykle ważna. Pozwala ona na zrozumienie, jakie działania podejmują Twoi konkurenci, jakie słowa kluczowe wykorzystują i jakie są ich mocne oraz słabe strony. Dzięki temu możesz dostosować własną strategię SEO, aby była bardziej skuteczna. Wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań, które nie są jeszcze wykorzystywane przez konkurencję, może dać znaczącą przewagę. Analizując działania konkurentów, można również zidentyfikować potencjalne luki w rynku i skierować tam swoje działania promocyjne. Współpraca z lokalnymi influencerami czy blogerami również może przynieść korzyści w analizie konkurencji. Dzięki ich opinii i feedbacku, przedsiębiorcy są w stanie lepiej zrozumieć potrzeby lokalnego rynku. Ponadto, monitoring opinii w mediach społecznościowych staje się niezbędnym elementem analizy konkurencji.

   • Bo pozycjonowanie w google to za mało! .
   • Opieramy działania o autorską metodykę SEMO. Wspierane przez AI wielokanałowe działania optymalizacyjne.
   • Bo nikt nie ma naszego doświadczenia, naszych umiejętności i naszej autorskiej, przetestowanej na własnych markach usługowych i produktowych metodyki sprzedaży online SEMO..
   • Jesteśmy pierwszą agencją SXO/SEMO Agile - dostosowujemy na bieżąco niezbędne prace i zakres operując w ustalonym budżecie.
   • Bo każda agencja proponuje tak naprawdę dokładnie to samo!.
   • Realizujemy kompleksowe usługi organiczne i strategiczne rozliczane comiesięcznie tylko za wykonane zadania.

   Budujemy sprzedaż w wynikach Google i Bing, jak i wielu kanałach lokalnych jak Google Maps, Bing Maps itd. czy lub kanałach Marketplace takich jak Amazon, Allegro, Ebay, Etsy, Kaufland i dziesiątki innych jednocześnie w wielu krajach i językach..

   Umów się na 20 minut

   bezpłatnych konsultacji. Gwarantujemy, że nie spotkałeś wcześniej podobnej usługi.

   Umów mnie

   Trendy w pozycjonowaniu na 2023 rok – co czeka Płockie firmy?

   SEO jest dziedziną, która dynamicznie się rozwija. Co roku pojawiają się nowe trendy, narzędzia i strategie, które firmy muszą wdrożyć, aby być na bieżąco. W 2023 roku możemy spodziewać się jeszcze większego nacisku na jakość treści, użyteczność strony dla użytkownika oraz optymalizację pod kątem urządzeń mobilnych. W Płocku, jak i w całej Polsce, rośnie znaczenie lokalnego SEO. Firmy będą musiały jeszcze bardziej skupić się na docieraniu do lokalnych klientów, dostosowując swoje działania do specyfiki rynku. Warto już teraz zastanowić się, jakie działania można wdrożyć, aby przewyższyć konkurencję i być gotowym na nadchodzące zmiany w świecie SEO. Wśród najważniejszych trendów SEO w 2023 roku warto również wymienić głębszą integrację z platformami społecznościowymi. Wzrastające znaczenie głosowych zapytań w wyszukiwarkach wymaga od firm dostosowania treści na stronach. Dbałość o ekologię i zrównoważony rozwój staje się również ważnym elementem wizerunkowym w strategiach SEO.

   Mobilność w centrum uwagi

   Coraz więcej użytkowników korzysta z internetu wyłącznie za pomocą urządzeń mobilnych, co sprawia, że optymalizacja witryn pod kątem smartfonów i tabletów jest kluczowa. W Płocku lokalne firmy coraz częściej inwestują w responsywny design, aby dostarczyć klientom najlepsze doświadczenie niezależnie od urządzenia. Równie ważne staje się dostosowanie treści i grafik do małych ekranów oraz zapewnienie szybkości ładowania na poziomie, który zadowoli nawet najbardziej niecierpliwych użytkowników. Nie tylko wygląd, ale i funkcjonalność strony na urządzeniach mobilnych odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu uwagi użytkownika. Aplikacje i narzędzia specjalnie przystosowane do obsługi przez smartfony stają się w Płocku standardem. Ważne jest także, aby interakcje, takie jak zakupy czy wypełnianie formularzy, były intuicyjne i łatwe w obsłudze na ekranach dotykowych. Dbałość o każdy detal w mobilnej wersji strony może przekładać się na wyższe wskaźniki konwersji i zadowolenia klientów.

   Mamy
   dla Ciebie smart cele

   Konkretne

   Cel musi być konkretny

   Mierzalne

   Cel musi być możliwy do zmierzenia

   Istotne

   Cel musi mieć jakieś znaczenie

   Osiągalne

   Cel musi być realny do osiągnięcia

   Ograniczone czasowo

   Cel musi posiadać termin

   Dlatego stawiamy na modele planowania, wdrażania i rozliczenia Agile, gdzie wykonujemy pracę tak szybko jak to możliwe, z uwzględnieniem budżetu na cały okres projektu/budżetu projektowego. To wyklucza rozwlekanie projektu na siłę, 'bo budżet miesięczny' i pozwana osiągać efektywne wyniki nawet 3x szybciej niż klasyczny model rozliczenia, proponowany na rynku do lat.

   Skontaktuj się

   SEMO: Search Engine Marketplace Optimization – Specjalistyczna Optymalizacja Produktów dla Amazon, Ebay, Etsy i Wielu Innych w Płocku

   Płock, jako istotny ośrodek biznesowy w Polsce, aktywnie angażuje się w obszar e-commerce, gdzie SEMO (Search Engine Marketplace Optimization) odgrywa kluczową rolę. Specjaliści SEMO w Płocku opracowują dedykowane strategie dla platform takich jak Amazon, Ebay i Etsy, dostosowane do unikalnych wymagań i specyfikacji rynku lokalnego. Przy Ebay SEO w Płocku, nacisk kładziony jest na maksymalizację widoczności produktów, a w przypadku Etsy skupia się na indywidualnym i rzemieślniczym charakterze oferty. Marketplace Optimization w Płocku obejmuje wszechstronną analizę konkurencji, efektywny dobór słów kluczowych i optymalizację treści, co jest niezbędne do skutecznej sprzedaży. Kluczowe jest także Amazon SEO w Płocku, gdzie platforma ta pełni dominującą rolę na rynku e-commerce. Profesjonalna optymalizacja na Amazonie może znacząco podnieść sprzedaż i widoczność produktów płockich firm, zapewniając im konkurencyjną przewagę na arenie globalnej.

   Strategię SEO dla Marketplace: Efektywne Pozycjonowanie Produktów w Wielu Językach i Ponad 20 Kanałach Marketplace Jednocześnie w Płocku

   W Płocku, gdzie rynek e-commerce jest niezwykle konkurencyjny, strategię SEO dla marketplace nabierają szczególnej wagi. Miejscowi eksperci SEO oferują pozycjonowanie produktów w różnych językach, co jest kluczem do globalnego zasięgu. Wielojęzyczne pozycjonowanie umożliwia płockim firmom efektywną sprzedaż ich produktów na ponad 20 różnych platformach marketplace. Zrozumienie specyfiki różnych platform i preferencji klientów na różnych rynkach jest niezbędne do skutecznego konkurowania na globalnym rynku e-commerce. Specjaliści SEO w Płocku wspierają firmy w opracowywaniu skutecznych strategii, które zwiększają ich widoczność i sprzedaż na rynkach międzynarodowych, jednocześnie dostosowując się do lokalnych potrzeb i specyfikacji. Taka zintegrowana i wielokanałowa strategia SEO jest niezbędna dla sukcesu w dynamicznie zmieniającym się środowisku e-commerce.

   Prowadzisz e-commerce, lokalną lub ogólnopolską firmę?
   Zobacz nasze realizacje, skontaktuj się z nami i poznaj nasze SEMO, o którym nawet nie słyszałeś.

   Tło sekcji case study na stronie usług

   +612%

   wzrostu liczby transakcji

   w rok

   BRANŻA LEGAL & DEVELOPMENT

   eCOMMERCE / SEO

   +1300%

   wzrostu miesięcznego

   ruchu organicznego

   BRANŻA HEALTH & WELLNES

   SEO

   +101%

   wzrostu ruchu organicznego

   w pół roku

   WYPOSAŻENIE HOME & DESIGN

   Google Ads / SEO

   +352%

   wzrostu miesięcznego

   ruchu organicznego

   BRANŻA BEAUTY

   eCOMMERCE

   Napis case study
   Więcej

   Kompleksowa Budowa Sprzedaży w Marketplace: Optymalizacja Produktów dla Ponad 20 Marketplace w Płocku

   Płock, będący jednym z ważniejszych centrów biznesowych w Polsce, stoi przed wyzwaniami związanymi z rozwojem rynku e-commerce. Specjaliści od sprzedaży na marketplace w Płocku oferują usługi optymalizacji produktów dla ponad 20 różnych platform, co pozwala firmom efektywnie konkurować na różnych rynkach. Kluczowe jest tu dostosowanie oferty do specyfikacji każdego marketplace, co zapewnia sukces w sprzedaży internetowej. Optymalizacja ta obejmuje zarówno aspekty wizualne, jak i treściowe, w tym odpowiednie słowa kluczowe i analizę konkurencji. Dzięki temu, firmy z Płocka mogą skutecznie zwiększyć swoją widoczność i sprzedaż zarówno na rynkach krajowych, jak i międzynarodowych. Specjaliści w Płocku oferują także wsparcie w monitorowaniu efektów działań, co umożliwia ciągłą optymalizację i adaptację strategii do zmieniających się trendów rynkowych.

   Amazon i Marketplace: Zaawansowane Metody Pozycjonowania i Optymalizacji w Płocku

   W Płocku, który dynamicznie rozwija się w obszarze e-commerce, pozycjonowanie na Amazon i innych platformach marketplace jest kluczowym elementem strategii marketingowej wielu firm. Specjaliści w dziedzinie Amazon SEO Optimization w Płocku wykorzystują zaawansowane techniki pozycjonowania, aby produkty osiągały wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania na Amazon. Efektywne pozycjonowanie wymaga dogłębnej znajomości algorytmów Amazona oraz dostosowania treści i słów kluczowych do specyficznych wymagań platformy. Dzięki temu, produkty stają się bardziej widoczne dla potencjalnych klientów, zwiększając szanse na ich zakup. Specjaliści SEO w Płocku oferują kompleksowe usługi, od analizy rynku po optymalizację produktów, co jest kluczowe dla osiągnięcia sukcesu na szybko rozwijającym się rynku e-commerce. Przedsiębiorcy z Płocka wykorzystują te usługi, aby wyróżnić się na tle konkurencji i zwiększyć swoją sprzedaż na Amazonie i innych platformach marketplace.